Killington KOM - Killington, VT

Killington Stage Race
KOM
Killington, VT
May 28, 2011

Courtesy of Velocity Results



Men P/1/2

Stage 1 - Mountain Times Circuit Race
KOM #1 - Messer Hill Rd - Lap 1
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        78       Dylan            Mcnicholas         CCB Racing                               5
2        87       Rémi             Pelletier-Roy      Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      3
3        52       Jake             Hollenbach         Boston Bicycle School                    1

KOM #2 - Messer Hill Rd - Lap 2
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        114      Brett            Tivers             Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      5
2        78       Dylan            Mcnicholas         CCB Racing                               3
3        52       Jake             Hollenbach         Boston Bicycle School                    1

KOM #3 - Messer Hill Rd - Lap 3
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        87       Rémi             Pelletier-Roy      Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      5
2        114      Brett            Tivers             Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      3
3        16       Jacob            Bobrow             CCB Racing                               1

KOM #4 - Messer Hill Rd - Lap 4
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        78       Dylan            Mcnicholas         CCB Racing                               5
2        87       Rémi             Pelletier-Roy      Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      3
3        114      Brett            Tivers             Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      1


Stage 3 - Champion Systems Road Race
KOM #1 - North Road
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        15       William          Blackburn          Gaspesien/PassionVelo                    12
2        86       Arnaud           Papillon           Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      9
3        83       Nicholas         Friesen            Team H&R BLOCK                           7
4        35       Jean-samuel      Deshaies           Rocky Mountain-Desjardins Valeurs Mobili 4
5        62       Max              Korus              BikeReg.com / Cannondale                 2

KOM #2 - East Mountain Rd
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        87       Rémi             Pelletier-Roy      Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      12
2        114      Brett            Tivers             Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      9
3        1        Hugo             Houle              Independant                              7
4        109      Sean             Smith              J.A.M. Fund / NCC                        4
5        58       Peter            Hurst              BikeReg.com / Cannondale                 2

KOM #3 - Finish - K1 Base Area
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        58       Peter            Hurst              BikeReg.com / Cannondale                 8
2        114      Brett            Tivers             Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      6
3        1        Hugo             Houle              Independant                              4
4        109      Sean             Smith              J.A.M. Fund / NCC                        3
5        87       Rémi             Pelletier-Roy      Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      2


Overall Results
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        87       Rémi             Pelletier-Roy      Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      25
2        114      Brett            Tivers             Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      24
3        78       Dylan            Mcnicholas         CCB Racing                               13
4        15       William          Blackburn          Gaspesien/PassionVelo                    12
5        1        Hugo             Houle              Independant                              11
6        58       Peter            Hurst              BikeReg.com / Cannondale                 10
7        86       Arnaud           Papillon           Garneau-Club Chaussures-Norton Rose      9
8        83       Nicholas         Friesen            Team H&R BLOCK                           7
9        109      Sean             Smith              J.A.M. Fund / NCC                        7
10       35       Jean-samuel      Deshaies           Rocky Mountain-Desjardins Valeurs Mobili 4
11       52       Jake             Hollenbach         Boston Bicycle School                    2
12       62       Max              Korus              BikeReg.com / Cannondale                 2
13       16       Jacob            Bobrow             CCB Racing                               1


Women 1/2

Stage 1 - Mountain Times Circuit Race
QOM #1 - Messer Hill Rd - Lap 1
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        130      Lex              Albrecht           Team Juvederm-Specialized                5
2        164      Anna             McLoon             Missing Link Coaching Systems / Specializ3
3        154      Jenny            Ives               Farm Team Elite Women's Cycling          1

QOM #2 - Messer Hill Rd - Lap 2
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        169      Lindsey          Myers              Danbury Audi                             5
2        159      Veronique        Labonte            Team Juvederm-Specialized                3
3        130      Lex              Albrecht           Team Juvederm-Specialized                1

QOM #3 - Messer Hill Rd - Lap 3
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        169      Lindsey          Myers              Danbury Audi                             5
2        159      Veronique        Labonte            Team Juvederm-Specialized                3
3        130      Lex              Albrecht           Team Juvederm-Specialized                1


Stage 3 - Champion Systems Road Race
QOM #1 - North Road
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        159      Veronique        Labonte            Team Juvederm-Specialized                12
2        130      Lex              Albrecht           Team Juvederm-Specialized                9
3        185      Sue              Schlatter          Stevens Racing p/b the Cyclery           7
4        144      Veronique        Fortin             PK Express/HNZ Strategic.com             4
5        172      Susan            Palmer-Komar       PK Express/HNZ Strategic.com             2

QOM #2 - East Mountain Rd
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        179      Denise           Ramsden            Team Juvederm-Specialized                12
2        144      Veronique        Fortin             PK Express/HNZ Strategic.com             9
3        159      Veronique        Labonte            Team Juvederm-Specialized                7
4        149      Kristen          Gohr               Stage5/Cycling Fusion                    4
5        172      Susan            Palmer-Komar       PK Express/HNZ Strategic.com             2

QOM #3 - Finish - K1 Base Area
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        144      Veronique        Fortin             PK Express/HNZ Strategic.com             8
2        149      Kristen          Gohr               Stage5/Cycling Fusion                    6
3        159      Veronique        Labonte            Team Juvederm-Specialized                4
4        172      Susan            Palmer-Komar       PK Express/HNZ Strategic.com             3
5        185      Sue              Schlatter          Stevens Racing p/b the Cyclery           2


Overall Results
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        159      Veronique        Labonte            Team Juvederm-Specialized                29
2        144      Veronique        Fortin             PK Express/HNZ Strategic.com             21
3        169      Lindsey          Myers              Danbury Audi                             10
4        149      Kristen          Gohr               Stage5/Cycling Fusion                    10
5        185      Sue              Schlatter          Stevens Racing p/b the Cyclery           9
6        172      Susan            Palmer-Komar       PK Express/HNZ Strategic.com             7
7        164      Anna             McLoon             Missing Link Coaching Systems / Specializ3
8        154      Jenny            Ives               Farm Team Elite Women's Cycling          1


Men 3

Stage 1 - Mountain Times Circuit Race
KOM #1 - Messer Hill Rd - Lap 1
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        355      Stuart           McManus            Harvard University                       5
2        370      Andy             Quinn              Schuylkill Navy Racing                   3
3        375      Zachary          Rogers             GamJams / November Bicycles              1

KOM #2 - Messer Hill Rd - Lap 2
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        396      David            Ziehr              Harvard University                       5
2        350      Jonathan         Marshall           DeathRow Velo                            3
3        339      Drew             Karlberg           World Cup Ski & Cycle                    1

KOM #3 - Messer Hill Rd - Lap 3
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        339      Drew             Karlberg           World Cup Ski & Cycle                    5
2        379      Spencer          Schaber            MIT Cycling/FXDD                         3
3        355      Stuart           McManus            Harvard University                       1

KOM #4 - Messer Hill Rd - Lap 4
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        355      Stuart           McManus            Harvard University                       5
2        375      Zachary          Rogers             GamJams / November Bicycles              3
3        370      Andy             Quinn              Schuylkill Navy Racing                   1


Stage 3 - Champion Systems Road Race
KOM #1 - North Road
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        355      Stuart           McManus            Harvard University                       12
2        321      Eric             Follen             Maine Coast Cycling Club                 9
3        332      John             Harris             Mystic Velo Juniors                      7
4        396      David            Ziehr              Harvard University                       4
5        382      Keith            Snyder             Kissena Cycling Club                     2

KOM #2 - East Mountain Rd
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        355      Stuart           McManus            Harvard University                       12
2        321      Eric             Follen             Maine Coast Cycling Club                 9
3        396      David            Ziehr              Harvard University                       7
4        332      John             Harris             Mystic Velo Juniors                      4
5        370      Andy             Quinn              Schuylkill Navy Racing                   2

KOM #3 - Finish - K1 Base Area
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        355      Stuart           McManus            Harvard University                       8
2        321      Eric             Follen             Maine Coast Cycling Club                 6
3        396      David            Ziehr              Harvard University                       4
4        332      John             Harris             Mystic Velo Juniors                      3
5        370      Andy             Quinn              Schuylkill Navy Racing                   2


Overall Results
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        355      Stuart           McManus            Harvard University                       43
2        321      Eric             Follen             Maine Coast Cycling Club                 24
3        396      David            Ziehr              Harvard University                       20
4        332      John             Harris             Mystic Velo Juniors                      14
5        370      Andy             Quinn              Schuylkill Navy Racing                   8
6        339      Drew             Karlberg           World Cup Ski & Cycle                    6
7        375      Zachary          Rogers             GamJams / November Bicycles              4
8        379      Spencer          Schaber            MIT Cycling/FXDD                         3
9        350      Jonathan         Marshall           DeathRow Velo                            3
10       382      Keith            Snyder             Kissena Cycling Club                     2


Women 3/4

Stage 1 - Mountain Times Circuit Race
QOM #1 - Messer Hill Rd - Lap 1
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        651      Jessie           Donavan            Burris Logistics-Fit Werx                5
2        669      Raquel           Miller             CRCA/Houlihan-Lokey Sanchez              3
3        687      Heather          Voisin             Onion River Racing                       1

QOM #2 - Messer Hill Rd - Lap 2
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        669      Raquel           Miller             CRCA/Houlihan-Lokey Sanchez              5
2        651      Jessie           Donavan            Burris Logistics-Fit Werx                3
3        664      Kathleen         Lysakowski         Cycle Lodge                              1


Stage 3 - Champion Systems Road Race
QOM #1 - North Road
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        651      Jessie           Donavan            Burris Logistics-Fit Werx                12
2        664      Kathleen         Lysakowski         Cycle Lodge                              9
3        687      Heather          Voisin             Onion River Racing                       7
4        663      Suzanne          Lucash             CRCA/Houlihan-Lokey Sanchez              4
5        686      Laura Lee        Vo                 CRCA/Fuoriclasse Racing-Discover Chiropr 2

QOM #2 - East Mountain Rd
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        651      Jessie           Donavan            Burris Logistics-Fit Werx                12
2        687      Heather          Voisin             Onion River Racing                       9
3        664      Kathleen         Lysakowski         Cycle Lodge                              7
4        644      Stacey           Barbossa           Team Cosmic                              4
5        647      Brittlee         Bowman             CRCA/NYVelocity Women's Racing Team      2

QOM #3 - Finish - K1 Base Area
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        651      Jessie           Donavan            Burris Logistics-Fit Werx                8
2        687      Heather          Voisin             Onion River Racing                       6
3        664      Kathleen         Lysakowski         Cycle Lodge                              4
4        647      Brittlee         Bowman             CRCA/NYVelocity Women's Racing Team      3
5        644      Stacey           Barbossa           Team Cosmic                              2


Overall Results
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        651      Jessie           Donavan            Burris Logistics-Fit Werx                40
2        687      Heather          Voisin             Onion River Racing                       23
3        664      Kathleen         Lysakowski         Cycle Lodge                              21
4        669      Raquel           Miller             CRCA/Houlihan-Lokey Sanchez              8
5        644      Stacey           Barbossa           Team Cosmic                              6
6        647      Brittlee         Bowman             CRCA/NYVelocity Women's Racing Team      5
7        663      Suzanne          Lucash             CRCA/Houlihan-Lokey Sanchez              4
8        686      Laura Lee        Vo                 CRCA/Fuoriclasse Racing-Discover Chiropr 2


Men 4

Stage 1 - Mountain Times Circuit Race
KOM #1 - Messer Hill Rd - Lap 1
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        220      Timothy          Ahearn             egglestonequine.com                      5
2        211      Jonathan         D'Alba             Schuylkill Navy Racing                   3
3        272      Patrick          Jacobs             Real Estate Rescue                       1

KOM #2 - Messer Hill Rd - Lap 2
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        272      Patrick          Jacobs             Real Estate Rescue                       5
2        268      Chad             Young              CCB/DOTGO                                3
3        220      Timothy          Ahearn             egglestonequine.com                      1

KOM #3 - Messer Hill Rd - Lap 3
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        235      Thomas           Mahan              BayHill Capital/CLNoonan p/b Corner Cycl 5
2        268      Chad             Young              CCB/DOTGO                                3
3        272      Patrick          Jacobs             Real Estate Rescue                       1


Stage 3 - Champion Systems Road Race
KOM #1 - North Road
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        220      Timothy          Ahearn             egglestonequine.com                      12
2        268      Chad             Young              CCB/DOTGO                                9
3        264      Nicholas         Waller             Team Placid Planet                       7
4        215      Samuel           Evans-Brown        MC Cycle and Sport                       4
5        236      Matt             Mallet             Catskill Mountain Multisport             2

KOM #2 - East Mountain Rd
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        220      Timothy          Ahearn             egglestonequine.com                      12
2        215      Samuel           Evans-Brown        MC Cycle and Sport                       9
3        234      Jordan           Lynn               Cheshire Cycle Racing                    7
4        264      Nicholas         Waller             Team Placid Planet                       4
5        211      Jonathan         D'Alba             Schuylkill Navy Racing                   2

KOM #3 - Finish - K1 Base Area
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        220      Timothy          Ahearn             egglestonequine.com                      8
2        215      Samuel           Evans-Brown        MC Cycle and Sport                       6
3        234      Jordan           Lynn               Cheshire Cycle Racing                    4
4        264      Nicholas         Waller             Team Placid Planet                       3
5        211      Jonathan         D'Alba             Schuylkill Navy Racing                   2


Overall Results
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        220      Timothy          Ahearn             egglestonequine.com                      38
2        215      Samuel           Evans-Brown        MC Cycle and Sport                       19
3        268      Chad             Young              CCB/DOTGO                                15
4        264      Nicholas         Waller             Team Placid Planet                       14
5        234      Jordan           Lynn               Cheshire Cycle Racing                    11
6        272      Patrick          Jacobs             Real Estate Rescue                       7
7        211      Jonathan         D'Alba             Schuylkill Navy Racing                   7
8        235      Thomas           Mahan              BayHill Capital/CLNoonan p/b Corner Cycl 5
9        236      Matt             Mallet             Catskill Mountain Multisport             2


Men 4/5

Stage 1 - Mountain Times Circuit Race
KOM #1 - Messer Hill Rd - Lap 1
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        710      Lou              Bregou             Team Alpine Clinic-RCN                   5
2        762      Thomas           Robson             Dickinson College                        3
3        766      Dan              Scholz             Unattached                               1

KOM #2 - Messer Hill Rd - Lap 2
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        762      Thomas           Robson             Dickinson College                        5
2        710      Lou              Bregou             Team Alpine Clinic-RCN                   3
3        766      Dan              Scholz             Unattached                               1

KOM #3 - Messer Hill Rd - Lap 3
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        762      Thomas           Robson             Dickinson College                        5
2        742      Camden           Latimer            Unattached                               3
3        758      John             Pescatore          Unattached                               1


Stage 3 - Champion Systems Road Race
KOM #1 - North Road
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        728      Morgan           Goodwin            Unattached                               12
2        762      Thomas           Robson             Dickinson College                        9
3        710      Lou              Bregou             Team Alpine Clinic-RCN                   7
4        766      Dan              Scholz             Unattached                               4
5        719      Ansel            Dickey             Killington Mountain School Cycling Team  2

KOM #2 - East Mountain Rd
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        745      Erik             Levinsohn          Williams College                         12
2        762      Thomas           Robson             Dickinson College                        9
3        710      Lou              Bregou             Team Alpine Clinic-RCN                   7
4        770      Connor           Walsh              Rochester Institute of Technology        4
5        768      Ryan             Siebert            Babylon Bike                             2

KOM #3 - Finish - K1 Base Area
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        745      Erik             Levinsohn          Williams College                         8
2        710      Lou              Bregou             Team Alpine Clinic-RCN                   6
3        762      Thomas           Robson             Dickinson College                        4
4        736      James            Jung               Unattached                               3
5        770      Connor           Walsh              Rochester Institute of Technology        2


Overall Results
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        762      Thomas           Robson             Dickinson College                        35
2        710      Lou              Bregou             Team Alpine Clinic-RCN                   28
3        745      Erik             Levinsohn          Williams College                         20
4        728      Morgan           Goodwin            Unattached                               12
5        770      Connor           Walsh              Rochester Institute of Technology        6
6        766      Dan              Scholz             Unattached                               6
7        736      James            Jung               Unattached                               3
8        742      Camden           Latimer            Unattached                               3
9        768      Ryan             Siebert            Babylon Bike                             2
10       719      Ansel            Dickey             Killington Mountain School Cycling Team  2
11       758      John             Pescatore          Unattached                               1


Men 40+

Stage 1 - Mountain Times Circuit Race
KOM #1 - Messer Hill Rd - Lap 1
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        401      Stephan          Badger             TARGETRAINING | TRI&CYCLE                5
2        423      Mark             Gunsalus           Clif Bar / Pactimo                       3
3        440      Steve            Proulx             The Cyclery                              1

KOM #2 - Messer Hill Rd - Lap 2
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        443      Carl             Reglar             Team Danbury Audi/Pedal and Pump         5
2        447      Matt             Seaton             Rapha/CRCA                               3
3        411      Gerry            Clapper            Horst Engineering Masters Cycling Team   1

KOM #3 - Messer Hill Rd - Lap 3
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        401      Stephan          Badger             TARGETRAINING | TRI&CYCLE                5
2        443      Carl             Reglar             Team Danbury Audi/Pedal and Pump         3
3        447      Matt             Seaton             Rapha/CRCA                               1


Stage 3 - Champion Systems Road Race
KOM #1 - North Road
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        443      Carl             Reglar             Team Danbury Audi/Pedal and Pump         12
2        409      Lorenzo          Caterini           HUB RACING                               9
3        446      Andreas          Runggatscher       FinKraft Cycling Team                    7
4        432      Max              Lippolis           Team Danbury Audi/Pedal & Pump           4
5        401      Stephan          Badger             TARGETRAINING | TRI&CYCLE                2

KOM #2 - East Mountain Rd
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        411      Gerry            Clapper            Horst Engineering Masters Cycling Team   12
2        402      Jonny            Bold               Corner Cycle/Jonny Bold Coaching Service 9
3        443      Carl             Reglar             Team Danbury Audi/Pedal and Pump         7
4        451      Fred             Thomas             OA/Cyclemania                            4
5        440      Steve            Proulx             The Cyclery                              2

KOM #3 - Finish - K1 Base Area
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        411      Gerry            Clapper            Horst Engineering Masters Cycling Team   8
2        451      Fred             Thomas             OA/Cyclemania                            6
3        443      Carl             Reglar             Team Danbury Audi/Pedal and Pump         4
4        432      Max              Lippolis           Team Danbury Audi/Pedal & Pump           3
5        447      Matt             Seaton             Rapha/CRCA                               2


Overall Results
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        443      Carl             Reglar             Team Danbury Audi/Pedal and Pump         31
2        411      Gerry            Clapper            Horst Engineering Masters Cycling Team   21
3        401      Stephan          Badger             TARGETRAINING | TRI&CYCLE                12
4        451      Fred             Thomas             OA/Cyclemania                            10
5        409      Lorenzo          Caterini           HUB RACING                               9
6        446      Andreas          Runggatscher       FinKraft Cycling Team                    7
7        432      Max              Lippolis           Team Danbury Audi/Pedal & Pump           7
8        447      Matt             Seaton             Rapha/CRCA                               6
9        423      Mark             Gunsalus           Clif Bar / Pactimo                       3
10       440      Steve            Proulx             The Cyclery                              3


Men 50+

Stage 1 - Mountain Times Circuit Race
KOM #1 - Messer Hill Rd - Lap 1
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        556      Bob              Roldan             CCC Keltic Construction/Zanes Cycles     5
2        519      Michael          Claus              OA/Cyclemania                            3
3        560      Haluk            Sarci              Deno's Wonder Wheel                      1

KOM #2 - Messer Hill Rd - Lap 2
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        564      Rick             Sorenson           Onion River Sports                       5
2        556      Bob              Roldan             CCC Keltic Construction/Zanes Cycles     3
3        560      Haluk            Sarci              Deno's Wonder Wheel                      1

KOM #3 - Messer Hill Rd - Lap 3
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        520      Ambrose          Delaney            FRAMEWORK RACING TEAM                    5
2        518      Scott            Clark              Hub Cycle                                3
3        564      Rick             Sorenson           Onion River Sports                       1


Stage 3 - Champion Systems Road Race
KOM #1 - North Road
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        541      Fred             Loucks             Nor East Cycling                         12
2        564      Rick             Sorenson           Onion River Sports                       9
3        556      Bob              Roldan             CCC Keltic Construction/Zanes Cycles     7
4        555      Hank             Pfeifle            OA/Cyclemania                            4
5        560      Haluk            Sarci              Deno's Wonder Wheel                      2

KOM #2 - East Mountain Rd
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        560      Haluk            Sarci              Deno's Wonder Wheel                      12
2        555      Hank             Pfeifle            OA/Cyclemania                            9
3        564      Rick             Sorenson           Onion River Sports                       7
4        566      William          Thompson           CCC/Keltic Const/Zanes Cycles            4
5                 #N/A             #N/A               #N/A                                     2

KOM #3 - Finish - K1 Base Area
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        560      Haluk            Sarci              Deno's Wonder Wheel                      8
2        555      Hank             Pfeifle            OA/Cyclemania                            6
3        564      Rick             Sorenson           Onion River Sports                       4
4        566      William          Thompson           CCC/Keltic Const/Zanes Cycles            3
5        556      Bob              Roldan             CCC Keltic Construction/Zanes Cycles     2


Overall Results
Place    Bib      First Name       Last Name          Team                                     Points
1        564      Rick             Sorenson           Onion River Sports                       26
2        560      Haluk            Sarci              Deno's Wonder Wheel                      24
3        555      Hank             Pfeifle            OA/Cyclemania                            19
4        556      Bob              Roldan             CCC Keltic Construction/Zanes Cycles     17
5        541      Fred             Loucks             Nor East Cycling                         12
6        566      William          Thompson           CCC/Keltic Const/Zanes Cycles            7
7        520      Ambrose          Delaney            FRAMEWORK RACING TEAM                    5
8        518      Scott            Clark              Hub Cycle                                3
9        519      Michael          Claus              OA/Cyclemania                            3